Upravit stránku

NÁVOD K OBSLUZE

PRO ZACHOVÁNÍ FUNKČNOSTI OTVÍRAVĚ SKLOPNÉHO KOVÁNÍ (OS) PRO EUROOKNA A BALKÓNOVÉ DVEŘE, JE NUTNO PROVÉST JEDNOUROČNĚ NÁSLEDUJÍCÍ ÚKONY:

  • U částí kování, které mají bezpečnostní charakter, je nutno v pravidelných intervalech kontrolovat jejich opotřebení.
  • Všechny pohyblivé části a uzavírací místa kování je nutno mazat.
  • Je nutno používat jen takové čistící a ošetřovací prostředky, které nenaruší ochranu proti korozi.

Tentýž návod k obsluze a údržbě platí také pro jiné typy oken, o kterých nebyla v tomto návodu speciální zmínka (např. otevírací nebo sklopná okna, dvoukřídlá otevírací sklopná a otevírací okna a pod.).

Dobré eurookno může být více než jenom prostředek pro výměnu vzduchu a tepla. Je to zároveň ozdobný prvek a současně stavební díl, na který jsou kladeny vysoké technické požadavky. Kromě důležitého ošetřování kování dřevěných oken by jste měli průběžně kontrolovat povrch dřevěných rámů a křídel, zasklení, těsnění a poškozená místa ihned opravit. K čištění používejte vždy jen běžné šetrné čisticí prostředky.

POKYNY K ZÁRUCE EUROOKNA A JEHO DÍLŮ

Vaše eurookna popř. dveře jsou vybaveny hodnotným otevíráním ve sklopném kování. Obsluha je jednoduchá a bezproblémová, přesto by jste si měli přesně pročíst tento návod k obsluze a dbát zmíněných pokynů. Ve Vašem vlastním zájmu také prosíme, nezapomínejte na bezpečnost.

Rozhodněte se, zda je nutno mít na oknech nálepku s návodem k použití.

Aby byla Vaše dřevěná okna funkční dlouhá léta, dbejte prosím následujícího návodu k obsluze a údržbě.

MOŽNOSTI OTEVÍRÁNÍ EUROOKNA

Poloha kliky k dlouhodobému větrání místnosti modrá

Poloha kliky pro spárové větrání žlutá

Poloha určena pouze pro krátkodobé větrání či čištění okenních tabulí. Nenechávejte takto otevřená okna bez dozoru červená

Poloha kliky pro uzavření oken, kdy je místnost bez dozoru nebo není nutno větrat zelená

Pro případy, že se okna vlivem větru nebo průvanu ve sklopné poloze zabouchnou, popř. se v otevřené poloze otevírají nebo zavírají, je možno použít speciální příslušenství.

POKYNY K OBSLUZE OKEN

1. Veškeré pohyblivé části a uzavírací body otvíravě-sklopného kování je nutné pravidelně promazávat. Nepoužívejte žádná běžná maziva, odstraňovače rzi či silikonové spreje! Promazávání je nutné provádět jedině pomocí speciálního maziva nebo technickou vazelínou! Kování se nesmí přetírat barvou!


2. K čištění a údržbě používat jen čistící a ochranné prostředky, které nepoškozují a nenarušují povrchovou úpravu a nezpůsobují korozi.


3. Nosné díly kování je třeba pravidelně kontrolovat kvůli opotřebení.
 

4. Veškerá zde zmíněná péče o eurookna platí obecně i pro jiné typy, tvary oken a typy zavírání.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BEZPEČNOSTNÍ POKYNY

1. Nedopustit zatížení přídavného okenního křídla

2. Nenechat narážet křídlo o špaletu

3. Nevkládat jakékoliv překážky mezi křídlo a rám

4.Nebezpečí zranění přiskřípnutím části těla mezi křídlo a rám

5. Nebezpečí vypadnutí

6. Nebezpečí zranění působením větru nebo průvanu

Věříme, že je náš návod k obsluze a péči o dřevěná eurookna vyčerpávající. Pokud ale nějakou informaci postrádáte, neváhejte nás kontaktovat.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti